Dikkatsiz Araç Kullanımını Önleyecek Mobil Uygulamalar

Dikkatsiz Araç Kullanımını Önleyecek Mobil Uygulamalar

Dikkatsiz Araç Kullanımını Önleyecek Mobil Uygulamalar

 

Dünyada meydana gelen kazaların büyük çoğunluğu araç kullanırken bir şeylere bakmak, dalgınlık gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bizler ise araç kullanırken telefonlara bakmayı, onlarla ilgilenmeyi, konuşmayı ve sigara içmeyi çok severiz. Teknolojinin bu kadar geliştiği dönemde elbette mobil uygulamalarda sizlere yarayacak birtakım seçenekler mevcuttur. Dikkatsiz araç kullanımını önleyecek mobil uygulamalar ile birlikte bu konudaki dikkat dağınıklığınızı yukarı seviyelere çıkarma şansınız bulunmaktadır.

İnsanlar araçlarını kullanırken sürekli olarak bir şeylere odaklanmaktadır. Bu durumda kazalar hatta can kayıpları oldukça fazladır. Havayollarının araçlardan daha güvenli olmasının nedenlerinden bir tanesi de kaza miktarı değil midir? Dilerseniz araç kullanımını kolaylaştıran uygulamaları sizlere tanıtmaya başlayalım.

  • Drivemode: Sürekli olarak haberleşme gibi durumlarınız varsa bu uygulama tamda size göredir. Sürekli olarak kullanılan Whatsapp başta olmak üzere google, spotify gibi uygulamaları bununla birlikte sesli olarak kontrol edebilirsiniz. Sesli olarak mesaj gönderme ve mesaj dinleme bu uygulamanın başlıca seçeneklerinden bir tanesidir.
  • ADDA: Dikkatsiz araç kullanımını önleyecek mobil uygulamalar arasında ikinci sırada bulunan uygulamanın en büyük özelliği bildirimleri sessize alması ve sizi rahatsız etmesini engellemesi olarak bilinir.
  • Autorespons: Aracınıza girdiğinizde bluetooth otomatik olarak aktif olan uygulama sizin sesli bir şekilde otomatik mesaj gönderme seçeneği sunmanızı sağlıyor.
  • Cellcontrol: Bu uygulama sizin araç içerisinde yaptığınız hareketlerin bilgisini topluyor ve sizlere puan veriyor. Bu puanlar sonucunda ne kadar usta olduğunuzu ve yaptığınız hataları sizlere rapor olarak gönderiyor.
  • Textlimit: IOS ve android gibi telefonlarda sorunsuz çalışan bu uygulama ile birlikte aracınızın hızını ölçebilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz sonuçlardan sonra aracınız hızlı ise sizin telefonla konuşmanıza müsaade etmiyor.

Dikkatsiz araç kullanımını önleyecek mobil uygulamalar ile birlikte araçta yapmanız gereken ve yapmamanız gerekenleri bu akıllı uygulamalar anlamaktadır. Bu sayede elde edeceğiniz veriler ışığında her zaman için en kaliteli seçimleri yapmak ve uygulamaların gönderdiği raporları ciddiye almak sizin için en önemli ve güzel yollardan bir tanesi olacaktır. Araç kullanırken dahi teknolojiden yararlanmak gerekir.

 

Benzer Yazılar